HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Вес | 800 кг |
|---|---|
| Источник питания | Гидравлический |
| Контроллер | P40 |
| Толщина резки | 10мм |
| Длина резки | 2500мм |
| Марка | HARSLE |
| Вариант | Фронтальный питатель |
| Функция | Резка |
| Время выполнения заказа | 30 дней |
| Способ оплаты | LC, T/T |
| Срок действия цены | EXW |
| Гарантия | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Обтекаемый сварной машина structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Верхнее лезвие ножниц с четырьмя режущими кромками и нижнее лезвие с четырьмя режущими кромками (6CrW2Si).
4. Зазор ножа и угол резания могут быть запрограммированы контроллером ЧПУ ELGO P40 только путем ввода толщины материала.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. Многоязычный интерфейс контроллера упростит работу для клиентов со всего мира.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

Контроллер ЧПУ P40
1. ЖК-дисплей
2. Многоязычный
3. Ручная функция заправки.
4. Single-set operation
5. Программная память
6. Сделано в Германии.
7. Контроль угла резания и зазора между ножами.
9. Язык для китайского / английского языков.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Почему выбирают HARSLE?
HARSLE - профессиональный производитель металлообрабатывающих станков в Китае на протяжении многих лет, наша продукция продается более чем в 100 стран мира!

Отзывы
Отзывов пока нет.