HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Peso | 800 kg |
|---|---|
| Fonte de energia | Hidráulico |
| Controlador | P40 |
| Espessura de corte | 10mm |
| Comprimento de Corte | 2500mm |
| Marca | HARSLE |
| Opção | Alimentador frontal |
| Função | Corte |
| Tempo de espera | 30 dias |
| Forma de pagamento | LC, T/T |
| Termo de preço | EXW |
| garantia | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Soldado aerodinâmico máquina structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Lâmina superior da máquina de corte com quatro arestas de corte e lâmina inferior com quatro arestas de corte (6CrW2Si).
4. A abertura da faca e o ângulo de corte podem ser programados pelo Controlador CNC ELGO P40 apenas inserindo a espessura do material.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. A interface operacional do controlador multilíngue será fácil para clientes de todo o mundo.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

P40 CNC controlador
1. Display LCD
2. Multi-idioma
3. Função de avanço gradual manual
4. Single-set operation
5. Memória de programa
6. Fabricado na Alemanha
7. Ângulo de corte e controle de abertura da faca
9. Idioma para chinês / inglês

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Por que escolher o HARSLE?
HARSLE é um fabricante profissional de máquina para usinagem de metais na China há muitos anos, nossas produções foram vendidas para mais de 100 países em todo o mundo!

Avaliações
Não há avaliações ainda.