HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Waga | 800 kg |
|---|---|
| Źródło prądu | Hydrauliczny |
| Kontroler | P40 |
| Grubość cięcia | 10mm |
| Długość cięcia | 2500mm |
| Marka | HARSLE |
| Opcja | Podajnik przedni |
| Funkcjonować | Ciąć |
| Czas realizacji | 30 dni |
| Metoda płatności | LC, T/T |
| Termin cenowy | EXW |
| Gwarancja | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Opływowy spawany maszyna structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Górne ostrze noża z czterema ostrzami tnącymi i dolne z czterema ostrzami tnącymi (6CrW2Si).
4. Szczelinę noża i kąt cięcia można zaprogramować za pomocą sterownika CNC ELGO P40 tylko przez wprowadzenie grubości materiału.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. Wielojęzyczny interfejs operacyjny kontrolera będzie łatwy dla klientów z całego świata.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

Sterownik CNC P40
1. Wyświetlacz LCD
2. Wielojęzyczny
3. Ręczna funkcja inching
4. Single-set operation
5. Pamięć programu
6. Wyprodukowano w Niemczech
7. Kontrola kąta cięcia i szczeliny noża
9. Język chiński/angielski

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Dlaczego warto wybrać HARSLE?
HARSLE jest od wielu lat profesjonalnym producentem maszyn do obróbki metali w Chinach, nasze produkcje zostały sprzedane do ponad 100 krajów na świecie!

Recenzje
Na razie nie ma opinii o produkcie.