HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Peso | 800 kg |
|---|---|
| Fuente de alimentación | Hidráulico |
| Controlador | P40 |
| Espesor de corte | 10 mm |
| Longitud de corte | 2500 mm |
| Marca | HARSLE |
| Opción | Alimentador frontal |
| Función | Corte |
| Tiempo de espera | 30 dias |
| Método de pago | LC, T/T |
| Término de precio | EXW |
| Garantía | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. El aerodinámico soldado máquina structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Hoja superior de la cizalla con cuatro filos y hoja inferior con cuatro filos (6CrW2Si).
4. El espacio de la cuchilla y el ángulo de corte pueden ser programados por el controlador CNC ELGO P40 solo ingresando el espesor del material.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. La interfaz operativa del controlador en varios idiomas será fácil para los clientes de todo el mundo.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

Controlador CNC P40
1. Pantalla LCD
2. Multi-idioma
3. Función de avance lento manual
4. Single-set operation
5. Programa de memoria
6. Fabricado en Alemania
7. Control del ángulo de corte y del espacio de la cuchilla
9. Idioma para chino / inglés

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


¿Por qué elegir HARSLE?
HARSLE es un fabricante profesional de máquinas para trabajar metales en China desde hace muchos años, ¡nuestras producciones se han vendido a más de 100 países en el mundo!

Valoraciones
No hay valoraciones aún.