HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Hmotnost | 800 kg |
|---|---|
| Zdroj energie | Hydraulické |
| Ovladač | P40 |
| Řezná tloušťka | 10 mm |
| Řezná délka | 2500 mm |
| Značka | HARSLE |
| Volba | Přední podavač |
| Funkce | Řezání |
| Dodací lhůta | 30 dní |
| Způsob platby | LC, T/T |
| Cenový termín | EXW |
| Záruka | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Efektivní svařované stroj structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Horní čepel střihacího stroje se čtyřmi břity a spodní čepel se čtyřmi břity (6CrW2Si).
4. Mezeru nože a řezný úhel lze naprogramovat pomocí CNC Controller ELGO P40 pouze zadáním tloušťky materiálu.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. Provozní rozhraní vícejazyčného ovladače bude snadné pro zákazníky z celého světa.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

CNC ovladač P40
1. LCD displej
2. Vícejazyčný
3. Funkce ručního zavádění
4. Single-set operation
5. Programová paměť
6. Vyrobeno v Německu
7. Úhel řezu a ovládání mezery nože
9. Jazyk pro čínštinu/angličtinu

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Proč si vybrat HARSLE?
HARSLE je profesionální výrobce kovoobráběcích strojů v Číně již mnoho let, naše produkce byla prodána do více než 100 zemí světa!

Recenze
Zatím zde nejsou žádné recenze.