HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Peso | 800 kg |
|---|---|
| Fonte di potere | Idraulico |
| Controllore | P40 |
| Spessore di taglio | 10mm |
| Lunghezza di taglio | 2500mm |
| Marca | HARSLE |
| Opzione | Alimentatore frontale |
| Funzione | Taglio |
| Tempi di consegna | 30 giorni |
| Metodo di pagamento | LC, T/T |
| Prezzo Termine | EXW |
| Garanzia | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Il saldato aerodinamico macchina structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Lama superiore della cesoia a quattro taglienti e lama inferiore a quattro taglienti (6CrW2Si).
4. La distanza tra i coltelli e l'angolo di taglio possono essere programmati dal controller CNC ELGO P40 solo immettendo lo spessore del materiale.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. L'interfaccia operativa del controller multilingue sarà facile per i clienti di tutto il mondo.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

Controllore CNC P40
1. Display LCD
2. Multilingua
3. Funzione di avanzamento manuale
4. Single-set operation
5. Memoria di programma
6. Prodotto in Germania
7. Angolo di taglio e controllo della distanza tra i coltelli
9. Lingua per cinese/inglese

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Perché scegliere HARSLE?
HARSLE è un produttore di macchine per la lavorazione dei metalli professionale in Cina da molti anni, le nostre produzioni sono state vendute in oltre 100 paesi nel mondo!

Recensioni
Ancora non ci sono recensioni.