HARSLE CNC Steel Guillotine Shearing Machine With P40
| Poids | 800 kg |
|---|---|
| Source d'énergie | Hydraulique |
| Manette | P40 |
| Épaisseur de coupe | 10 mm |
| La longueur de coupe | 2500mm |
| Marque | HARSLE |
| Option | Chargeur avant |
| Fonction | Coupe |
| Délai de mise en œuvre | 30 jours |
| Mode de paiement | LC, T/T |
| Terme de prix | EXW |
| garantie | Three Years |
CNC Steel Guillotine Shearing Machine not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improves your bottom line. And superior design allows for our metal sheet cutting machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material. With the development of the industrial age, intelligence has become a developed trend. The frame structure of the guillotine shearing machine adopts all-steel welding; four corners and eight sides of right-angle guide rails, high precision, good rigidity, and hydraulic preloading.

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Main Features
1. Le profilé soudé machine structure achieves high rigidity; it is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine.
2. Guillotine shearing machine motors for back gauge are controlled by servo motors, which can achieve high accuracy and fast speed.
3. Lame supérieure de la cisaille à quatre tranchants et lame inférieure à quatre tranchants (6CrW2Si).
4. L'écartement des couteaux et l'angle de coupe peuvent être programmés par le contrôleur CNC ELGO P40 uniquement en saisissant l'épaisseur du matériau.
5. Hydraulic overload can be protected by an overflow valve and knife rack returns by Nitrogen cylinders.
6. Guillotine shearing machine footswitch with the emergency button can stop the machine immediately when an accident happens.
7. L'interface opérationnelle du contrôleur multilingue sera facile pour les clients du monde entier.
8. CNC shearing machine front arms with a ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.

Contrôleur CNC P40
1. Écran LCD
2. Multilingue
3. Fonction d'avance manuelle
4. Single-set operation
5. Mémoire de programme
6. Fabriqué en Allemagne
7. Angle de coupe et contrôle de l'écartement des couteaux
9. Langue pour le chinois/anglais

CNC Steel Guillotine Shearing Machine Front Feeding Table
The front feeding table of the shearing machine can make the metal plate on the top of the feeding plate quickly align with the inlet of theCNC Steel Guillotine Shearing Machine through the slide rail between the feeding plate and the support plate, and use the hydraulic cylinder so that the hydraulic rod can directly feed the metal plate to the inlet of the shearing machine, which greatly saves the feeding time of the device.


Pourquoi choisir HARSLE ?
HARSLE est un fabricant professionnel de machines pour le travail des métaux en Chine depuis de nombreuses années, nos productions ont été vendues dans plus de 100 pays dans le monde !

Avis
Il n’y a pas encore d’avis.