Electric Hand Shearing Machine China
| Trọng lượng | 800 kg |
|---|---|
| Nguồn năng lượng | Điện |
| Thời gian dẫn đầu | 30 ngày |
| Độ dày cắt | 6mm |
| Phương thức thanh toán | LC, T/T |
| Độ dài cắt | 1600mm |
| Thời hạn giá | EXW |
| Nhãn hiệu | HARSLE |
| Sự bảo đảm | Three Years |
Máy cắt tay điện

Mô tả Máy cắt điện
1. An electric shearing machine is used for the shear sheet metal in line, metal materials should have a tensile strength of less than 450 N/mm2, and non-metallic materials including rubber, and plastics, when cut hot plate temperature should be below 50 °C, The machine can make only intermittent shear in full load, if the tensile strength is higher, the cutting thickness should be reduced.
2. Electric shearing machine is applicable to uncoiling, leveling, shearing, workshop of production line for plate processing
3. The electric shearing machine base is steel-welding, the structure is compact, good rigidity.
4. Track of blade movement is precision casting copper, less friction
5. Upper guide can adjust until achieving a good shear section, below blade can adjust via welding screw make the cutting mouth smooth
6. Feeding devices use spring pressure, the clamps have mat pieces, the pressure force is big, and not easy to damage the sheet metal surface.
7. Electric shearing machine uses a completely independent closed gearbox transmission system, move directly connection, compact structure, gear have good lubrication, low noise, and long life.
8. Electric shearing machine equipped with pneumatic clutch device.

Các tính năng chính của máy cắt tay điện
1. Toàn bộ cỗ máy Thân máy sử dụng cấu trúc mối hàn liền mạch, đảm bảo độ bền cao và độ cứng tốt của máy.
2. The machine hasn’t the clutch and the flywheel. It shears the sheet metal directly driven by the magnetic brake motor. This reduces the idle time of the motor and saves energy. Electric Hand Shearing Machine
3. Cấu trúc của máy đơn giản, dễ vận hành và tiêu thụ thấp.
4. Lưỡi kéo sử dụng vật liệu 6Cr2Si, đảm bảo hiệu suất tốt và tuổi thọ lâu dài.
Tại sao chọn HARSLE?
HARSLE là nhà sản xuất máy gia công kim loại chuyên nghiệp ở Trung Quốc trong nhiều năm, sản phẩm của chúng tôi đã được bán cho hơn 100 quốc gia trên thế giới!

Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.