Hydraulic Metal Shear For Sale 6000mm
| Waga | 800 kg |
|---|---|
| Źródło prądu | Hydrauliczny |
| Kontroler | E21S |
| Grubość cięcia | 6mm |
| Długość cięcia | 6000mm |
| Marka | HARSLE |
| Opcja | Pneumatyczny wspornik pleców |
| Czas realizacji | 30 dni |
| Metoda płatności | LC, T/T |
| Termin cenowy | EXW |
| Gwarancja | Three Years |
Hydraulic Metal Shear For Sale not only provides high strength and sensitivity but also lowers your production cost and improving your bottom line. And superior design allows for our power shear machine to offer smooth, precise cuts whether you are cutting thin or thick material.
Hydraulic Metal Shear For Sale Main Features
1. The streamlined welded machine structure achieves high rigidity; the machine is designed by ANSYS software which can ensure the reliability and precision of the shearing machine. Hydraulic Metal Shear For Sale
2. The motors for the back gauge are controlled by an inverter, which can achieve high positioning accuracy of 0.05mm of the back gauge by changing the frequency and voltage of the motor.

3. Ostrze górne z dwoma krawędziami tnącymi i ostrze dolne z czterema krawędziami tnącymi (6CrW2Si).
4. Oś X (Backgauge) i czas cięcia można zaprogramować za pomocą Kontroler systemu E21S, który może przechowywać do 40 grup programów.
5. Stopka dociskowa może naprawić blachę podczas operacji cięcia, co może wyeliminować błąd operatora.
6. Hydraulic overload can be protected by overflow valve, knife rack returns by Nitrogen cylinders. Hydraulic Metal Shear For Sale
7. Przełącznik nożny z przyciskiem awaryjnym może natychmiast zatrzymać maszynę, gdy zdarzy się wypadek.
8. Regulacja odstępu noża między górnym i dolnym ostrzem może zapewnić lepszą wydajność cięcia.
9. Metal sheet cutting machine front arms with ruler and roll balls can ensure cutting accuracy and feed the material easily.
Sterownik NC E21S
1. Kontrola ruchu tylnego zderzaka (oś X)
2. Control AC motor or inverter Hydraulic Metal Shear For Sale
3. Inteligentne i jednostronne pozycjonowanie
4. Funkcja liczenia obrabianych sztuk
5. Podwój programowalne wyjście cyfrowe!
6. 40 zapisanych programów, 25 kroków na program
7. Jedna kluczowa kopia zapasowa / przywracanie parametrów
8. Unit for mm/inch Hydraulic Metal Shear For Sale
9. Język chiński/angielski

1 opinia dla Hydraulic Metal Shear For Sale 6000mm
Dlaczego warto wybrać HARSLE?
HARSLE jest od wielu lat profesjonalnym producentem maszyn do obróbki metali w Chinach, nasze produkcje zostały sprzedane do ponad 100 krajów na świecie!

Rehaan –
The quality of accessories for HARSLE machines is very good and it is a very high-end brand.