Electric Hand Shearing Machine China
| Peso | 800 kg |
|---|---|
| Fonte di potere | Elettrico |
| Tempi di consegna | 30 giorni |
| Spessore di taglio | 6mm |
| Metodo di pagamento | LC, T/T |
| Lunghezza di taglio | 1600mm |
| Prezzo Termine | EXW |
| Marca | HARSLE |
| Garanzia | Three Years |
Cesoia a mano elettrica

Descrizione della cesoia elettrica
1. An electric shearing machine is used for the shear sheet metal in line, metal materials should have a tensile strength of less than 450 N/mm2, and non-metallic materials including rubber, and plastics, when cut hot plate temperature should be below 50 °C, The machine can make only intermittent shear in full load, if the tensile strength is higher, the cutting thickness should be reduced.
2. Electric shearing machine is applicable to uncoiling, leveling, shearing, workshop of production line for plate processing
3. The electric shearing machine base is steel-welding, the structure is compact, good rigidity.
4. Track of blade movement is precision casting copper, less friction
5. Upper guide can adjust until achieving a good shear section, below blade can adjust via welding screw make the cutting mouth smooth
6. Feeding devices use spring pressure, the clamps have mat pieces, the pressure force is big, and not easy to damage the sheet metal surface.
7. Electric shearing machine uses a completely independent closed gearbox transmission system, move directly connection, compact structure, gear have good lubrication, low noise, and long life.
8. Electric shearing machine equipped with pneumatic clutch device.

Caratteristiche principali della cesoia manuale elettrica
1. Il tutto macchina il corpo utilizza la struttura di saldatura integrale, garantendo l'elevata resistenza e la buona rigidità della macchina.
2. The machine hasn’t the clutch and the flywheel. It shears the sheet metal directly driven by the magnetic brake motor. This reduces the idle time of the motor and saves energy. Electric Hand Shearing Machine
3. La struttura della macchina è semplice, facile da usare e a basso consumo.
4. La lama di taglio utilizza materiale 6Cr2Si, garantendo buone prestazioni e lunga durata.
Perché scegliere HARSLE?
HARSLE è un produttore di macchine per la lavorazione dei metalli professionale in Cina da molti anni, le nostre produzioni sono state vendute in oltre 100 paesi nel mondo!

Recensioni
Ancora non ci sono recensioni.